Pielgrzymka Chorwacja i Medjugorie – 9 dni

Medjugorie – Dubrownik – Split – Jeziora Plitwickie –  Marija Bistrica – Budapeszt


DZIEŃ 1
Msza św. Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację.

DZIEŃ 2
W godzinach popołudniowych przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie. Wieczorna Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Dzień poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy. W Kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział w Mszy św., Drodze Krzyżowej na Górę Kriżewac, na której znajduje się krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej. W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie Krzyża św. Wierni uczestniczą również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała widzącym orędzie pokoju. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wypoczynek, dla chętnych wyjazd nad morze /dodatkowo płatne, min. 25 os. cena podana na miejscu/ Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA – „Perły Adriatyku” – malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, licznych zabytkach i niezwykłych uliczkach: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braca, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), gotycki klasztor Dominikanów, renesansowy Kościół św. Spasa, barokowy Kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), Wielka Studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Stare Miasto Dubrownik zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do SPLITU – największego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku. Spacer po starówce, Pałac Dioklecjana z przełomu II i III w. n.e., katedra z dzwonnicą pw. św. Dujama biskupa i męczennika – założyciela miasta, Świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, Kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna oraz pozostałości akweduktu. Zobaczymy także malowniczy port. Przejazd do PLITWIC. Zwiedzimy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – PARK NARODOWY JEZIORA PLITWICKIE, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Dwa największe jeziora – Kozjak i Proscansko, zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Nawiedzenie świątyni w MARIJA BISTRICA, w której znajduje się cudami słynąca czarna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem pochodząca z XV w. Przejazd do BUDAPESZTU. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU, m.in.: Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski, Cytadela – panorama Budapesztu. Czas wolny. Wieczorem wyjazd do Polski.

DZIEŃ 9
Przyjazd do Polski w godzinach rannych.


Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

28.08-05.09.2023

2590 PLN + 110 EUR*

– objazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów w hotelach**/*** lub pensjonatach
– śniadania i obiadokolacje
– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
– ubezpieczenie KL/NNW

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty drogowe, wjazdy do miast, przewodnicy lokalni, system słuchawkowy, do oprowadzania

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP