CHINY 2019

CHINY 

 

PEKIN - WIELKI MUR - XI’AN - LUOYANG KLASZTORSHAOLIN - LONGMEN
SUZHOU - LUZHI - SZANGHAJ

TERMIN: 

CENA:   Rezerwuj 


ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa – Chiny - Warszawa, objazd komfortowym busem/autokarem, przejazdy pociągami, zakwterowanie w hotelach 3*/4*, śniadania + obiadokolacje,opieka pilota/przewodnika na całej trasie, bilety wstępów, przejażdżki rikszami oraz inne zawarte w programie atrakcje, napiwki dla obsługi, ubezpieczenie KL/NNW , podatek VAT.

 

PROGRAM:

DZIEŃ 1 Wylot z Warszawy do Chin.

DZIEŃ 2 Przylot do PEKINU. Zwiedzanie miasta. Przejazd do Pałacu Letniego, w którym wypoczywała m.in. słynna cesarzowa Cixi ze swoim dworem. Spacer brzegiem jeziora Kunming. Powrót do miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie.Przejazd do Świątyni Harmonii i Pokoju – największego obiektu lamaistycznego w Pekinie. Wielki Mur - najdłuższa na świecie fortyfikacja. Przejazd w okolice 13 grobowców cesarzy z dynastii Ming- zwiedzanie. W czasie powrotu do Pekinu – wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł. Przejazd w pobliżu obiektów olimpijskich. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie.Zwiedzanie PEKINU – Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejście do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski). Wizyta w tradycyjnej herbaciarni. Spacer po parku Jingshan (Parku Wzgórza Węglowego); panorama stolicy i Zakazane Miasto. Wizyta w Centrum Tradycyjnej Medycyny. Następnie zwiedzanie Świątyni Nieba Przejażdżka rikszami po najstarszych dzielnicach Pekinu. Wizyta w rodzinie chińskiej. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

DZIEŃ 5 Przyjazd do Xi’an – starożytnej stolicy Chin. Transfer do hotelu. Śniadanie. Wycieczka poza miasto do Armii z Terakoty, liczącej ponad 2 tysiące lat, wiernej kopii dawnych sił obronnych. Powrót do Xi’an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej z licznymi straganami oferującymi wyroby rzemiosła ludowego i lokalne przysmaki. Zwiedzanie kompleksu Wielkiego Meczetu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Xi’an. Rano wizyta w parku, w którym mieszkańcy codziennie rano ćwiczą tai chi. Zwiedzanie Muzeum Xi’an, a następnie Małej Świątyni Dzikiej Gęsi – jednego z symboli miasta. Lekcja kaligrafii z wykorzystaniem tradycyjnych przyborów – pędzla, tuszu i papieru ryżowego. Przejazd pociągiem do Luoyang. Po przyjeździe wycieczka do grot Longmen. Powrót do Luoyang. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 Śniadanie.Całodzienna wycieczka do Klasztoru Shaolin, zbudowanego na stokach jednej ze świętych gór taoistycznych. Miejsce, w którym narodził się styl walki zwany kung-fu. Udział w takim pokazie wykonywanym przez adeptów szkół kung-fu. Powrót do Luoyang po drodze świątynia Białego Konia- pierwsza buddyjska świątynia w Chinach, zbudowana w I w. n.e. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou.

DZIEŃ 8 Przyjazd do Suzhou – miasta pięknych ogrodów. Spacer po Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan) oraz po Ogrodzie Harmonii (Yi Yuan). Następnie zwiedzanie fabryki jedwabiu.Następnie zwiedzanie Instytutu Hafciarstwa , znanego z oryginalnego haftu dwustronnego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 Śniadanie.Wizyta w Muzeum Suzhou. Przejazd autokarem do Luzhi – jednej z charakterystycznych dla tego regionu tzw. wiosek wodnych. Przejażdżka łodziami po malowniczych, wąskich kanałach – niezapomniane chwile relaksu. Przejazd do Szanghaju. Spacer po deptaku Nanjing – głównej handlowej ulicy miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10 Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum - kolekcja obrazująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni wieków, malowniczego ogrodu Yu Yuan oraz Świątyni Nefrytowego Buddy.Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11 Transfer na lotnisko międzynarodowe w Szanghaju z dzielnicy Pudong najszybszym pociągiem świata (max 430 km/h). Wylot do Europy. Przylot do Polski.

 

*dodatkowo płatne: 300 PLN – opłaty wizowe


PŁATNOŚCI:

Zaliczka - 2000 PLN – płatna przy zapisie

Dopłata – 1500 PLN+ 800 USD płatne na 35 dni przed wylotem

Pozostała kwota w USD płatna na miejscu po przylocie


Paszport ważny min.6 miesięcy od daty powrotu.


UWAGA!!! możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100% składka 3% ceny imprezy.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych.

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...