MEKSYK 2019

PIELGRZYMKA 

DO MATKI BOSKIEJ Z GUADELUPE

MEKSYK -12 DNI

 

MEXICO CITY – BAZYLIKA GUADALUPE – XOCHIMILCO ­– PIRAMIDY TEOTIHUACAN –„SREBRNE MIASTO”, TAXCO – ACAPULCO, „PERŁA PACYFIKU”– „MIASTO ANIOŁÓW” –PUEBLA


TERMIN: 

CENA: 3500 PLN+1500 USD  Rezerwuj 

 

PROGRAM

DZIEŃ 1Wylot do MIASTA MEKSYK przez jeden z portów europejskich. Przylot do MIASTA MEKSYK, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2Śniadanie. Przejazd do BAZYLIKI MATKI BOSKIEJ Z GUADELUPE- NAJWIĘKSZYM SANKTUARIUM MARYJNYM NA ŚWIECIE, GDZIE ODPRAWIMY MSZĘ ŚWIĘTĄ. ZwiedzimyNową i Starą Bazylikę, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do XOCHIMILCO- rejs łodziami przy muzyce Los Mariachis.Przejazd do „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca nastepnie wiedzanie jaskini – Cacahuamilpa.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Przejazd do znanego w świecie „srebrnego miasta”-TAXCO, będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzanie: Punkty widokowe, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana-perły architektury barokowej. Zapoznanie się z historią wydobycia srebra w Taxco. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, ACAPULCO. Zakwaterowanie w hotelu w „złotej strefie” Acapulco. Wypoczynek na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 5: Śniadanie. Wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych objazd wokół Zatoki Acapulco poprzez punkty widokowe, nastepnie ZOCALO -centrum życia gwarnego kurortu. Przejazd na wzgórze LA QUEBRADA, udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45 metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 6: Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK.Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 7: Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK.Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do PUEBLI- zwiedzanie renesansowo-barokowej Katedry oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Słodka Uliczka, Rynek Parian. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 9: Śniadanie. Przejazd do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City, TEOTIHUACANU. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, spacer Drogą Zmarłych Bogów. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków-obsydianu, degustacja pulque, napoju zwanego „napojem ubogich” oraz tequili. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 10: Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie historycznego centrum MIASTA MEKSYK: Katedra, Pałac Prezydencki, Plac Trzech Kultur. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 11: Śniadanie. Przejazd na lotnisko w MEXICO CITY. Wylot do kraju.


DZIEŃ 12: Przylot do Polski.


ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA

Przelot do Mexico City przez jeden z portów europejskich. Hotele 3*/4* w Mieście Meksyk,podczas objazdu, śniadania i obiadokolacje. Hotel w Acapulco 4*/ 5* z własną plażą i pakietem all-inclusive, Opłaty lotniskowe, podatki. Transfery i przejazdy autokarem lux lub klimatyzowanym samochodem typu van (w zależności od ilości uczestników). Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy. Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych. Degustacje tequili i mezcalu. Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w Meksyku. 

Obowiązkowo ważny paszport (ważny przynajmniej 6 miesiący od daty powrotu) !!!!!!


PŁATNOŚCI:

2000PLN – zaliczka przy zapisie

1500PLN + 500$ - płatne na 30 dni przed terminem wylotu

POZOSTAŁA KWOTA W DOLARACH PŁATNA NA MIEJSCU W MEKSYKU


Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100% -około 2,5% ceny pielgrzymki.Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

1) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie,
2) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, lub śmierć osoby bliskiej,
3) poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
4) bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą,
5) wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą.

Ubezpieczenie można zawrzeć do 5 dni od daty zgłoszenia uczestnictwa.W przypadku gdy do wyjazdu jest mniej niż 30 dni ubezpieczenie można zawrzeć tylko w dniu zgłoszenia uczestnictwa


 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...