PERU 2019

PERU

 

TERMIN: 03-18.11.2019

CENA: 5600 PLN+ 2350 USD   Rezerwuj 


DZIEŃ 1
Wylot z Polski do LIMY. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy PERU - LIMY. Lima kolonialna i Lima nowoczesna: plac San Martin, Plaza Mayor, pałac rządowy, ratusz, katedra ze szczątkami ciała Francisco Pizarry, katakumby San Francisco, park de la Muralla, następnie przejazd na południe kraju do miasta PARACAS. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 3
Śniadanie. Przepłynięcie łodzią na WYSPY BALLESTAS. Po drodze zatoka, port San Martin, zbocza piaszczystych stoków, tajemniczy kandelabr (świecznik), lwy i ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. W południe kontynuacja podróży do miasta NAZCA. Na trasie wizyta w winiarni i oazie Huacachina. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 4
Śniadanie. Dla chętnych przelot awionetką nad liniami płaskowyżu NAZCA (wpisany na listę UNESCO). Następnie przejazd do miasta AREQUIPA. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 5
Śniadanie. AREQUIPA - zwiedzanie drugiego, po Limie, największego miasta w Peru. Zabytkowe centrum AREQUIPY, zwane również “Białym miastem” zostało wpisane na Listę UNESCO. Katedra, labirynt klasztoru Świętej Katarzyny, muzeum archeologiczne, kościół de la Compania i krużganki, Casona Tristan del Pozo, plac San Francisco i plac główny. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 6
Śniadanie. Czas wolny w mieście AREQUPIA uważanym za najpiękniejsze miasto w Peru. Opcjonalne wycieczki: Salinas (solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze), Toro Muerto (zbiór starożytnych petroglifów w peruwiańskiej pustyni znajdującej się na wybrzeżu), rafting, itd. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd w kierunku kanionu COLCA (najgłębszego na świecie). Po drodze Pampa Canahuas, Narodowy Rezerwat Aguada Blanca, siedlisko wikunii i alpaki, prekolumbijskie tarasy (nadal uprawiane przez rodzimych mieszkańców Collaguas). Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 8
Śniadanie. Wyjazd do CRUZ DEL CONDOR (Krzyż Kondorów)- skąd roztacza się widok na kanion Colca, obserwacja krążących nad kanionem królewskich kondorów. W drodze powrotnej wizyta we wsiach Yanque, Coporaque, Achoma i Maca. Przejazd do PUNO, po drodze el Bosque de Piedra de Imata. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 9
Śniadanie. Rejs motorówką po JEZIORZE TITICACA. Pływające wyspy Uros, gdzie mieszkali starożytni pre-inkascy mieszkańcy jeziora. Następnie wyspa Amantani, wizyta u lokalnych rodzin oraz pre-inkaskiej świątyni. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 10
Śniadanie. Kontynuacja podróży na wyspę TAQUILE. Spacer po wzgórzach i miejscach archeologicznych. Po południu powrót do PUNO. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd do miasta CUSCO. Trasa wzdłuż płaskowyżu Collao, postój w mieście AYAVIRI, ważnym ośrodku włókienniczym i hodowlanym; imponująca świątynia Kalasasaya, ruiny starożytnej kultury Pucara. Następnie przejazd do RACHI, miejsca ze spektakularnym Sanktuarium Inka. Wizyta w ranczu “La Raya” (stada wigonia i lamy). Po drodze jezioro Wacarpay. Przyjazd do miasta ANDAHUAYLILLAS - nawiedzenie kościoła San Pedro de Andahuaylillas, znanego jako Kaplica Sykstyńska Ameryk. Przejazd do CUSCO. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 12
Śniadanie. Wyjazd do Świętej Doliny Inków: typowe tarasy Inków oraz wsie, takie jak PISAC, CALCA, YUCAY, URUBAMBA. Popołudniu zwiedzanie OLLANTAYTAMBO - ogromnego kompleksu Inkaskiego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do MACHU PICCHU - miasta odkrytego w 1911 roku przez amerykańskiego badacza Hirama Binghama. Przejazd zygzakowatą drogą w kierunku “Zaginionego Miasta Inków”, jednego z nowych 7 cudów świata. Spacer po ruinach, Świątynia Słońca, laTumba Real, la Casa del Sacerdote, kąpielisko Inków, świątynia Tres Ventanas. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Zwiedzanie miasta CUSCO: La Casa Inca Garcilaso de la Vega, ambona z San Blas i dzielnica Blas, znana także jako dzielnica artystów i rzemieślników. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Przelot z CUSCO do LIMY, czas wolny w LIMIE. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 16

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.


 

ŚWIADCZENIA:

Przeloty Polska-Peru-Polska,Cusco-Lima, transport busem /autokarem LUX, hotele 3/4*,wyżywienie HB, wstępy do zwiedzanych obiektów,opieka pilota oraz lokalni przewodnicy,ubezpieczenie KL/NNW

 PŁATNOŚCI:

Zaliczka - 2000pln – płatna przy zapisie

 

Dopłata – 3600pln+600usd płatne na 35 dni przed wylotem

 

Pozostała kwota w usd płatna na miejscu po przylocie

 

Paszport ważny min.6 miesięcy od daty powrotu.

 

UWAGA!!!

 

- możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - zwrot 100% składka 3% ceny imprezy.

 

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji podróży tj. z imprezy turystycznej lub biletu lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, takich jak:

 

1) nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród u osoby Ubezpieczonej,

 

  1. nieszczęśliwy wypadek, nagłe zachorowanie, przedwczesny poród osoby bliskiej Ubezpieczonemu lub śmierć osoby bliskiej,
    3) poważne zdarzenie losowe, bezwzględnie wymagające obecności Ubezpieczonego w miejscu zamieszkania,
    4) bezwarunkowe wezwanie przez władze administracyjne RP doręczone Ubezpieczonemu w czasie pobytu Ubezpieczonego za granicą, 5) wystąpienie szkody powstałej w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w zakładzie pracy, w którym Ubezpieczony jest pracodawcą.Ubezpieczenie można zawrzeć do 5 dni od wpisania się na listę uczestników W przypadku gdy do wyjazdu jest mniej niż 30 dni ubezpieczenie można zawrzeć w dniu zapisu.

 

 


 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...