Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadelupe – Meksyk – 12 dni

Mexico City – Bazylika Guadalupe – Xochimilco ­– Piramidy Teotihuacan –„srebrne Miasto”, Taxco – Acapulco, Perła Pacyfiku”– „miasto Aniołów” – Puebla


DZIEŃ 1

Wylot do MIASTA MEKSYK przez jeden z portów europejskich. Przylot do MIASTA MEKSYK, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do BAZYLIKI MATKI BOSKIEJ Z GUADELUPE- NAJWIĘKSZYM SANKTUARIUM MARYJNYM NA ŚWIECIEGDZIE ODPRAWIMY MSZĘ ŚWIĘTĄ. ZwiedzimyNową i Starą Bazylikę, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do XOCHIMILCO– rejs łodziami przy muzyce Los Mariachis.Przejazd do „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca nastepnie wiedzanie jaskini – Cacahuamilpa.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do znanego w świecie „srebrnego miasta”-TAXCO, będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzanie: Punkty widokowe, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana-perły architektury barokowej. Zapoznanie się z historią wydobycia srebra w Taxco. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, ACAPULCO. Zakwaterowanie w hotelu w „złotej strefie” Acapulco. Wypoczynek na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych objazd wokół Zatoki Acapulco poprzez punkty widokowe, następnie ZOCALO -centrum życia gwarnego kurortu. Przejazd na wzgórze LA QUEBRADA, udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45 metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do PUEBLI- zwiedzanie renesansowo-barokowej Katedry oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Słodka Uliczka, Rynek Parian. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City, TEOTIHUACANU. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, spacer Drogą Zmarłych Bogów. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków-obsydianu, degustacja pulque, napoju zwanego „napojem ubogich” oraz tequili. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie historycznego centrum MIASTA MEKSYK: Katedra, Pałac Prezydencki, Plac Trzech Kultur. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w MEXICO CITY. Wylot do kraju.

DZIEŃ 12

Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

program realizowany na zamówienie

program realizowany na zamówienie

– Przelot do Mexico City przez jeden z portów europejskich

– hotele 3*/4* w Mieście Meksyk,podczas objazdu, śniadania i obiadokolacje. 
– hotel w Acapulco 4*/ 5* z własną plażą i pakietem all-inclusive
– opłaty lotniskowe, podatki
– transfery i przejazdy autokarem lux lub klimatyzowanym samochodem typu van (w zależności od ilości uczestników)
– opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy

– Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych

– degustacje tequili i mezcalu

– napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów w Meksyku. 

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP