Perły Chorwacji

         PERŁY CHORWACJI  (7 DNI) 
 
WIEDEŃ - SIBENIK - WODOSPADY KRKA - DUBROWNIK - TROGIR - SPLIT - JEZIORA PLITWICKIE

PROGRAM:

DZIEŃ 1 
Wyjazd z Polski z poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, wizyta w Wiedniu - przejazd Ringstrasse - Opera, hofburg, Parlament, Ratusz, Burgtheater, Kościół Wotywny oraz spacer przez centrum historyczne miasta. Wyjazd z Wiednia, przejazd przez Austrię, nocny przejazd przez Słowenię.

DZIEŃ 2 
W godzinach porannych przyjazd do SIBENIKA - zwiedzanie historycznego centrum miasta z renesansową katedrą Św. Jakuba. Następnie przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego KRKA obejmującego najciekawszy, dolny odcinek biegu rzeki Krka. Liczne kaskady i wodospady tworzą niezwykle malowniczy krajobraz. Po południu przejazd na półwysep Peljesac, do hotelu Faraon. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 3
Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.
 
DZIEŃ 4
Po śniadaniu przejazd do DUBROWNIKA - perły światowego dziedzictwa architektury wpisanej na listę UNESCO - starówka otoczona murami miejskimi, studnia Onofrio z XV wieku, kościół św. Klary, Pałac Sponza, Pałac Rektorów. Po zwiedzaniu - czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 5
Po śniadaniu czas poświęcony na plażowanie i wypoczynek lub wyjazd na wycieczkę do MEDUGORJE (płatne dodatkowo ok. 55 EUR) - miejsca licznych pielgrzymek, słynącego z objawień maryjnych. Następnie przejazd do MOSTARU- zrekonstruowany po wojnie słynny kamienny most, meczet i unikalny dom turecki z XVI w. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 6
Po śniadaniu przejazd do TROGIRU - miasta atrakcyjnie położonego na niewielkiej wyspie. Zwiedzanie starówki (wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO ) z ratuszem, loggią miejską, Katedrą św. Wawrzyńca w stylu weneckim oraz starymi murami okalającymi Starówkę. Przejazd do SPLITU. Zwiedzanie - Stare Miasto, Pałac Dioklecjana wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, ratusz miejski, Katedra św. Dujama, port i promenada z palmami. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ 7
Czas wolny na plażowanie i wypoczynek.
 
DZIEŃ 8
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Parku Narodowego PLITWICKIE JEZIORA obejmującego 16 jezior połączonych 92 malowniczymi wodospadami i kaskadami, położonych tarasowo na długości 7 km, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Park został wpisany na listę UNESCO już w 1979 r.
Przejazd przez Austrię i Czechy
 
DZIEŃ 9
Przyjazd do Polski, Katowice - ok. 14:00, pozostałe miasta wg rozkładu jazdy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA:

- transport lux autokarem

- 6 noclegów w hotelu Faraon *** z wyżywieniem All Inclusive
- opieka doświadczonego pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NW


* Dodatkowo płatne 
- 65 Euro na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. 

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...