Toskania

TOSKANIA-WYCIECZKA OBJAZDOWA (6 DNI)


      SIENA - LUKKA - PIZA - SAN GIMIGNANO - FLORENCJA

PROGRAM:

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, Wyjazd do Włoch.

DZIEŃ 2
Przyjazd do SIENY, miasta które według łacińskiego motta miasta „Cor magis tibi Sena pandit" –otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia , plac Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta, przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do LUKKI, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie - Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do PIZY. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie, Zwiedzanie SAN GIMIGNANO - Miasta, zwanego "Manhattanem średniowiecza" min. słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca. Przejazd do Monteriggioni- Spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem , podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w „Piekle“ Boskiej Komedii. Następnie wyjazd do serca Toskanii , Regionu CHIANTI słynącego z wybornych win. Przejazd trasą pełną najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi. Krótkie zwiedzanie miejscowości Greve In Chianti i Radda In Chianti, miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Wizyta w winnicy z możliwością zakupu i degustacji win, miejscowego chleba, oliwy i innych specjałów. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce - Św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również- "kipiące złoto" Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 6
przyjazd do Polski w godzinach południowych.

 
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA:

- transport lux autokarem
- 3 noclegi w jednym hotelu ***
- 3 śniadania kontynentalne
- 3 obiadokolacje
- opieka doświadczonego pilota/przewodnika

- ubezpieczenie KL/NW


* Dodatkowo płatne
-  60 - 90 Euro /wstępy+ wjazdy do miast + przejazdy
   komunikacją miejską/

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...