Włochy 10 dni

WŁOCHY -WYCIECZKA OBJAZDOWA (10 DNI)


RIWIERA ADRIATYCKA - ASYŻ - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO -
    POMPEJE - CAPRI - NEAPOL - FLORENCJA - WERONA - WENECJA


PROGRAM:

DZIEŃ 1
Zbiórka o 18.oo. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch.

DZIEŃ 2
Przyjazd na Riwierę Adriatycką , wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Franciszka, Asyż dolny i górny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Św. Pawła za murami, przejazd do WATYKANU. Dla chętnych udział w modlitwie Anioł Pański. Nawiedzenie grobu Ojca Św. Bazylika Św. Piotra. Katakumby. Bazylika Św. Jana na Lateranie i Matki Bożej Większej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Ogrody i Muzea Watykańskie. Zwiedzanie starego Rzymu -Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Wyjazd na MONTE CASSINO - Cmentarz Żołnierzy Polskich poległych w czasie II wojny światowej, Klasztor Benedyktynów. Następnie przejazd do POMPEI zwiedzanie wykopalisk z I w n.e. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Wycieczka na wyspę CAPRI. Transfer promem do NEAPOLU, objazd autokarem przez centrum Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do FLORENCJI, zwiedzanie miasta: Katedra Santa Maria del Fiore, Baptysterium, Piazza Signoria przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio, most na rzece Arno - Ponte Vecchio. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do WERONY spacer po mieście Arena z I w.n.e dom Julii, nagrobki Scaligerich. Przejazd do WENECJI: Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, plac Św. Marka, Most Rialto, Kanał Grande. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

DZIEŃ 10
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie


ŚWIADCZENIA:

- transport lux autokarem

- 7 noclegów w hotelach***

- 7 śniadań

- 7 obiadokolacji

- opieka doświadczonego pilota/przewodnika

- ubezpieczenie KL/NW


* Dodatkowo płatne
- 100 Euro /wstępy+ wjazdy do miast +przejazdy komunikacją miejską+
   prom na Capri/

 

Biuro Podróży 1997


Relacje z naszych podróży

       Wspomnienia z Izraela i Egiptu

      
więcej...