BEJRUT-ANNAJA-SYDON-HARRISA-BIBLOS-BACHARRE-BAALBEK-TRIPOLIS


DZIEŃ 1:

Wylot z Polski do Libanu , przejazd do hotelu w Bejrucie . Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie BEJRUTU : kościoły, meczety , muzeum narodowe,

pałac wielkiego seraju. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem  Św. Charbela /1828-1898/ – ANNAJA – wioska gdzie znajdują się relikwie ojca Charbela  i Św.Rafki / 1832- 1914/ -JAABATA.

Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie  SYDONU: Zamek Morza, stare miasto, fabryka mydła Następnie miejsce gdzie Matka Boża czekała na Jezusa kiedy On nauczał. Przejazd do TYRU: wykopaliska z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do HARISSY, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Klasztor Bkerke. Przejazd do BIBLOS – Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Groty Jeita – bajkowe jaskinie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Przejazd do CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie  zwiedzanie górskiego miasteczka BACHARRE. Przejazd doliną, w której  wznosili klasztory Maronici. Monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ7: Śniadanie Zwiedzanie BAALBEK –pozostałości po wspaniałym mieście fenickim. Następnie przejazd do TRIPOLISU – stare miasto, fascynujące suki z orientalnymi słodkościami i pachnidłami, cytadela krzyżowców. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: Śniadanie. Przejazd do Bejrutu, W zależności od godzin wylotu dodatkowe zwiedzanie przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

09-16.10.2024

3000PLN+700USD

– Przelot na trasie Warszawa – Liban – Warszawa

– objazd komfortowym busem/autokarem
– zakwaterowanie w hotelach ***

– śniadania i obiadokolacje
– opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika

– ubezpieczenie KL/NNW

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP

*bilety wstępu,-napiwki dla obsługi oraz inne opłaty związane z realizacją programu, płatne na miejscu -100USD