Istambuł – Ankara – Kapadocja – Tars – Konya – Pamukkale – Efez – Izmir – Pergamon – Troja


DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Msza św. przed rozpoczęciem podróży. Wyjazd w godzinach wieczornych, nocny przejazd przez SŁOWACJĘ i WĘGRY.

DZIEŃ 2
W godzinach wieczornych przyjazd do BUŁGARII. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do ISTAMBUŁU. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie ISTAMBUŁU: Hagia Sophia – Bazylika Mądrości Bożej, pałac Topkapi, Błękitny Meczet, Bazylika św. Zbawiciela Pantokratora, Meczet Sulejmana I Wspaniałego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do ANKARY(stolicy Turcji) – mauzoleum Kemala Ataturka. Przejazd do KAPADOCJI z postojem nad słynnym słonym jeziorem Tuz. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Zwiedzanie KAPADOCJI – znanej przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do TARSU – miejsca urodzenia i celu podróży apostolskich św. Pawła, zwiedzanie: Kościół i Studnia św. Pawła, zabytki z czasów antycznych. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie.  Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie w I w. nauczał św. Paweł.  Przejazd do PAMUKKALI. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. PAMUKKALE – miasto wapiennych tarasów i wodospadów oraz gorących źródeł, zwanych „Bawełnianą Twierdzą”. Przejazd do EFEZU, nawiedzenie Domu Matki Bożej oraz Bazyliki św. Jana.  Przejazd do KUSADASI – nad Morze Egejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10
Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK NAD MORZEM. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11
Śniadanie. CAŁODZIENNY WYPOCZYNEK NAD MORZEM. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 12
Śniadanie. Przejazd do IZMIRU (starożytnej Smyrny). Następnie przejazd do PERGAMONU – miasta jednego z Siedmiu Kościołów z Apokalipsy św. Jana. Przejazd do CANAKKALE. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 13
Śniadanie. Przejazd do TROI – zwiedzanie ruin starożytnego miasta: Koń Trojański.  Przeprawa promowa przez CIEŚNINĘ DARDANELE. Przejazd do BUŁGARII. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 14
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. W godzinach południowych wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez RUMUNIĘ, WĘGRY, SŁOWACJĘ.

DZIEŃ 15
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

W KAŻDYM DNIU MSZA ŚWIĘTA !!!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

program realizowany na zamówienie

program realizowany na zamówienie

– transport komfortowym autokarem
– 12 noclegów w hotelach **/***
– śniadania i obiadokolacje

– przeprawa promowa
– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
– ubezpieczenie KL/NNW

– system słuchawkowy do         oprowadzania

* Dodatkowo płatne: bilety wstępu do zwiedzanych, przewodnicy miejscy, opłaty graniczne, wiza turecka, zwyczajowe napiwki 150 EUR

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP