Gori – Uplisciche – Gruzińska Droga Wojenna – Maccheta – Tbilisi –

Jezioro Sevan – Tatev – Erywań – Wardzia – Batumi – Kutaisi

WYPOCZYNEK NAD MORZEM


DZIEŃ 1

Przelot do Gruzji. GORI– miasto założone w XI wieku, spacer po mieście następnie przejazd do UPLISCICHE – najstarsza osada na Kuakazie-ważny ośrodek na szlaku jedwabnym. Przejazd tzw. Gruzińską Drogą Wojenną w kierunku Gudauri. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do MACCHETY – dawna stolica Gruzji następnie przejazd do TBILISI: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Trójcy Świętej, twierdza Narikała, Aleja Rustawelego, spacer uliczkami starego miasta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Armenią, po przekroczeniu granicy przejazd w kierunku Erywania po drodze zwiedzanie kompleksów klasztornych: Haghpat oraz Sanahin – ważne ośrodki humanistyczne z okresu średniowiecza. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd nad jezioro SEVAN– położonego na wys.1900mnpm nazywane szmaragdowym, następnie przejazd panoramiczną trasą w kierunku doliny Araksu podczas którego będziemy widzieć biblijną górę Ararat. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Monastyru Chor Wirap -dawnej ormiańskiej stolicy. Zwiedzanie  monastyru, w którym przez 13 lat więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Przejazd kolejką linową do klasztoru Tatew. Trasa kolejki ma ponad 5,7 km i jest najdłuższa na świecie. Zwiedzanie Monastyru Tatev. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 6
Śniadanie. ERYWAŃ– spacer po mieście wizyta w wytwórni ormiańskiego koniaku, następnie przejazd do miejscowości Geghard – kompleks klasztorny gdzie przechowywana była włócznia Longinusa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd w kierunku granicy z Gruzją. Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku WARDZI– skalne miasto, kompleks klasztorny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do BATUMI – znany kurort nad Morzem Czarnym z pięknymi plażami i zabytkami z XIX w. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Całodniowy wypoczynek nad morzem. Możliwość zakupów na miejscowym bazarze -przyprawy wyroby regionalne. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Przejazd do KUTAISI – zwiedzanie miasta -Katedra Bagrati , Klasztor Gelati . Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

23-04-03.05.2025

3500PLN+750USD*

– przelot na trasie Polska- Gruzja/Armenia- Polska
– 10 noclegów w hotelach **/***
– śniadania i obiadokolacje
– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
– ubezpieczenie KL/NNW

* 150USD bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, system słuchawkowy do         oprowadzania

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP