Mexico City – Bazylika Guadalupe – Xochimilo ­– Piramidy Teotihuacan – „srebrne Miasto”, Taxco – Acapulco, „Perła Pacyfiku”– „Miasto Aniołów” – Puebla – Havana ­– Varadero


DZIEŃ 1

Wylot do MIASTA MEKSYK przez jeden z portów europejskich. Przylot do MIASTA MEKSYK, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do BAZYLIKI MATKI BOSKIEJ Z GUADELUPE- NAJWIĘKSZYM SANKTUARIUM MARYJNYM NA ŚWIECIEGDZIE ODPRAWIMY MSZĘ ŚWIĘTĄ. Zwiedzimy  Nową i Starą Bazylikę, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie historycznego centrum MIASTA MEKSYK: Katedra, Pałac Prezydencki, Plac Trzech Kultur. Przejazd do XOCHIMILCO– rejs łodziami przy muzyce Los Mariachis. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do znanego w świecie „srebrnego miasta”-TAXCO, będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzanie: Punkty widokowe, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana-perły architektury barokowej. Zapoznanie się z historią wydobycia srebra w Taxco. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd  do najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, ACAPULCO. Zakwaterowanie w hotelu w „złotej strefie” Acapulco. Wypoczynek na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Pobyt wypoczynkowy z pakietem all–inclusive.W godzinach popołudniowych objazd wokół Zatoki Acapulco poprzez punkty widokowe, nastepnie ZOCALO -centrum życia gwarnego kurortu. Przejazd na wzgórze LA QUEBRADA, udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45 metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Pobyt wypoczynkowy z pakietem all–inclusive.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do PUEBLI– zwiedzanie renesansowo-barokowej Katedry oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry.  Zwiedzimy Starówkę: Słodka Uliczka, Rynek Parian. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City, TEOTIHUACANU. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, spacer Drogą Zmarłych Bogów. Wizyta w warsztacie obróbki magicznego kamienia Azteków-obsydianu,  degustacja pulque, napoju zwanego„napojem ubogich” oraz tequili.  Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w MEXICO CITY. Przelot do HAVANY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. City Tour: przejazd do Nowej Hawany: neoklasyczny budynek Kapitolu, Park Centralny – ulubione miejsce spacerów mieszkańców, Plac Rewolucji z muzeum i pomnikiem poświęconym Jose Marti, gigantyczna podobizna Che Guevary, bulwar Melecon, z potężnymi budynkami urzędów, hoteli, pomnikami, willami i rezydencjami. Muzeum Rumu, (Havana Club) zwiedzanie i degustacja. Spacer po Starej Hawanie: po placach, Św. Franciszka, Katedralnym i Broni. Wizyta w lubianym przez Hemingwaya barze, Floridita, degustacja jego ulubionego drinka, Daiquiri. Przejazd do FINCA VIGIA, uśpionej w cieniu drzew posiadłości znanego pisarza, zwiedzanie.  Obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wizyta w fabryce tytoniu. Przejazd do TRINIDAD – miasto wpisane na listę UNESCO, Bar Canchanchara – degustacja lokalnego drinka w rytmach muzyki kubańskiej. Przejazd do SANTA CLARA – krótka wizyta w Mauzoleum Che Guevary Pomnik uśmiechniętego Papie Jana Pawła II. Obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 12

Przejazd do VARADERO- jednego z największych kurortów na Karaibach. Zakwaterowanie w hotelu z pakietem all–inclusive. Wypoczynek nad bajecznie kolorowym morzem.

DZIEŃ 13-15

Pobyt wypoczynkowy z pakietem all–inclusive.

DZIEŃ 16

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do HAVANY. Wylot do Polski.

DZIEŃ 17

Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

– Przelot do Mexico City przez jeden z portów europejskich

– hotele 3*/4* w Mieście Meksyk,podczas objazdu, śniadania i obiadokolacje 
– hotel w Acapulco 4*/ 5* z własną plażą i pakietem all-inclusive

– hotele na Kubie 3*/4*, w Varadero hotel z własną plażą i pakietem all-inclusive.
– opłaty lotniskowe, podatki
– transfery i przejazdy autokarem lux lub klimatyzowanym samochodem typu van (w zależności od ilości uczestników)
– opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy

– Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych

– degustacje tequili i mezcalu

* dodatkowo płatne 60 USD: napiwki dla obsługi w Meksyku i na Kubie

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP