Pielgrzymka Lourdes i Montserrat

Praga – Paryż – Dolina Loary Lourdes – Barcelona – Montserrat Mediolan – Werona

WYPOCZYNEK NAD MORZEM


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4.00. Msza św. przed rozpoczęciem podróży. Przejazd do PRAGI– zwiedzanie starego miasta: Most Karola, Hradczany, Starówka. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Francji w okolice Paryża. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie PARYŻA: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre – Dame, cmentarz Pere Lachaise, Bazylika Sacre Coeur. Sanktuarium Matki Bożej Cudownego Medalika, Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd w kierunku DOLINY LOARY– słynącej z ponad 300 pałaców -zamków z doby oświecenia. Zamek Chambord – największy i najbardziej imponujący, Chenonceau – fascynujący zamek na wodzie. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w LOURDES. Uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Całodzienny pobyt w miejscu kultu Maryjnego – zwiedzanie Sanktuarium oraz miejsc związanych z Bernadetą Soubirous. Msza św. Wieczorna procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Hiszpanii na Costa Brava . Msza św. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do BARCELONY – zwiedzanie: La Rambla – długa i kręta aleja deptak, przebiegająca przez całe stare miasto, łączy centralny Plac Catalunya z morzem, Sagrada Famili, następnie przejazd do Sanktuarium Maryjnego na wzgórzu MONTSERRAT Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodniowy odpoczynek nad morzem. Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Włoch w okolice MEDIOLANU. Po drodze krótki postój na Lazurowym wybrzeżu w okolicy Nicei . Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU– Katedra Narodzin Św .Marii, msza św. Spacer wokół najważniejszych zabytków miasta. Następnie przejazd do WERONY – zwiedzanie miasta: Arena z I w.n.e dom Julii, nagrobki Scaligerich, czas wolny. W godzinach późno-wieczornych wyjazd do Polski.

DZIEŃ 12

Przyjazd do kraju w godzinach południowych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

26.04-07.05.2023

CENA

3000PLN+350EURO

– objazd komfortowym autokarem
– 10 noclegów w hotelach **/***
– śniadania i obiadokolacje
– opieka polskojęzycznego pilota
– ubezpieczenie KL/NNW

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP

* 140 Euro – bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy, system słuchawkowy do oprowadzania, opłaty drogowe i wjazdowe do miast, podatki miejskie.