ISTAMBUŁ – ANKARA – KAPADOCJA – TARS – KONYA – PAMUKKALE – EFEZ – IZMIR – PERGAMON – TROJA


DZIEŃ 1
Wylot z Polski. Przylot do ISTAMBUŁU, przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Zwiedzanie ISTAMBUŁU: Hagia Sophia – Bazylika Mądrości Bożej, pałac Topkapi, Błękitny Meczet, Bazylika św. Zbawiciela Pantokratora, Meczet Sulejmana I Wspaniałego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do ANKARY (stolicy Turcji) – mauzoleum Kemala Ataturka. Przejazd do KAPADOCJI z postojem nad słynnym słonym jeziorem Tuz. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Zwiedzanie KAPADOCJI – znanej przede wszystkim z charakterystycznych form tufowych tworzących księżycowy krajobraz oraz z domów i kościołów wykutych w tufowych skałach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do TARSU – miejsca urodzenia i celu podróży apostolskich św. Pawła, zwiedzanie: Kościół i Studnia św. Pawła, zabytki z czasów antycznych. Zakwaterowanie w
hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie w I w. nauczał św. Paweł. Przejazd do PAMUKKALI. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7
Śniadanie. PAMUKKALE – miasto wapiennych tarasów i wodospadów oraz gorących źródeł, zwanych „Bawełnianą Twierdzą”. Przejazd do EFEZU, nawiedzenie Domu Matki Bożej oraz Bazyliki św. Jana. Przejazd do KUSADASI – nad Morze Egejskie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8
Śniadanie.  Przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji, gdzie w I w. nauczał św. Paweł.  Przejazd do PAMUKKALI. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do IZMIRU (starożytnej Smyrny). Następnie przejazd do PERGAMONU – miasta jednego z Siedmiu Kościołów z Apokalipsy św. Jana. Przejazd
do CANAKKALE. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Przejazd do TROI – zwiedzanie ruin starożytnego miasta: Koń Trojański. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach ISTAMBUŁU. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 11
Śniadanie. Przejazd do ISTAMBUŁU. Wylot do Polski.


W KAŻDYM DNIU MSZA ŚWIĘTA !!!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie!

04-14.10.2024

3500 PLN + 850 EUR*

– przelot samolotem Kraków- Istambuł – Kraków
– objazd komfortowym busem/autokarem
– 10 noclegów w hotelach ***/****
– śniadania i obiadokolacje
– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika
– ubezpieczenie KL/NNW

* Dodatkowo płatne: bilety wstępu do zwiedzanych, przewodnicy miejscy, wiza turecka, zwyczajowe napiwki, systemy audio 180 EUR

* dodatkowo płatne składki TFG/TFP